
Na co zwracać uwagę przy wyborze projektanta? Co powinieneś wiedzieć o swoim wnętrzu? Jaka jest najlepsza droga, by nie popełniać błędów?
Ten nagłówek na pewno chciałoby zobaczyć wielu z Was, zanim zdecydowało się na tragiczną w skutkach współpracę ze znalezionym w internecie “projektantem wnętrz”. Ogromny rynek niedrogich kursów i szkoleń stworzył możliwości dla wielu ludzi, którzy postanowili połączyć swoje życie z zawodem projektanta.. . Jednak czy są oni na to gotowi? Jak to zweryfikować?
Zastanówmy się na samym początku jakie są wady projektów, które otrzymujemy. Odpowiadamy na pytanie, na co zwrócić uwagę, gdy dostaną Państwo projekt do ręki.
- Zgodność z budżetem. Widziałem już setki projektów, w których „wrzucane” elementy wystroju wnętrz, mają się nijak do kieszeni klienta. W ten oto sposób z pięknej i bogatej kompozycji, którą jesteśmy zachwyceni zostaje nam jedynie czar wizualizacji. Pamiętajcie, by zawsze dopytać o producentów mebli i ich kosztorys. Decydując się na współpracę z nami zawsze, macie Państwo jasno określony koszt elementów inwestycji, rozbity na poszczególne wnętrza. Mamy także grono zaufanych podwykonawców, którzy chętnie podejmą się realizacji w rozsądnym terminie.
- Niekompletny projekt. Ten temat to mógłby być osobny wątek na blogu. Niekompletne projekty zdarzają się na każdym etapie, nawet w fazie wymiarowania wnętrza, ustaleniu elektryki, czy samej funkcjonalności wnętrz. Najwięcej jednak zdarza się zaniedbań jeśli ktoś tworzy dla Państwa mebel, który ma wykonać spawacz, stolarz, czy jakikolwiek innych fachowiec. Projektant powinien przygotować specyfikację techniczną tegoż mebla tak, by nie było wątpliwości co do jego realizacji. Najczęściej jest tak, że to producenci i rzemieślnicy odrabiają pracę domową za projektanta. Nasza firma posiada swoją produkcję mebli, spływają do nas zarówno projekty na małą architekturę, jak i na wystrój wnętrz, więc nie musisz martwić się o proces realizacji – dbamy o wszystko.
- Nielogiczna funkcjonalność. To tak naprawdę pierwszy sygnał, że coś jest nie tak. Po zauważeniu tego faktu, należy się zastanowić czy nie wycofać się ze współpracy… Projekt musi być wygodny dla użytkownika, powodować uczucie komfortu i harmonii. Projektant ma stanowić pomost pomiędzy Twoimi oczekiwaniami, budżetem i atrakcyjną estetyką. Jeśli czujesz, że tego pomostu nie ma – zrezygnuj.
- Estetyka. Przez naszą firmę przechodzi zatrważająca ilość projektów. Niestety bardzo niewiele z nich ma niepowtarzalny styl i dobrą aurę. Najczęściej są to zimne, niepasujące do siebie obiekty, które mają wypełnić przestrzeń, zaspokajając funkcjonalne potrzeby klienta. Proszę sobie wyobrazić jak daleko od tego miejsca jest jeszcze do wirtuozerii w dobieraniu dodatków i gamy kolorystycznej wnętrza.
Podsumujmy sobie jeszcze raz - na co należy zwrócić uwagę?
- Projekt vs budżet
- Kompletność projektu: wymiary, elektryka, rzut funkcjonalny, meble i dodatki, wizualizacja.
- Ergonomia wnętrz – funkcjonalność.
- Estetyka
I rzecz oczywista : zakres pracy i terminy określone w umowie. Sprawdźmy to dokładnie! O samej umowie, jej konstrukcji i zapisach – w kolejnym artykule na naszym blogu.
Dodatkowo zwracajcie Państwo uwagę na termin realizacji, by projekt był zrealizowany blisko terminu faktycznej realizacji. To sprawi, że projekt będzie odzwierciedlał najbardziej aktualne tendencje wnętrzarskie.
Kolejne treści dotyczące wysokiej klasy współpracy już niebawem. Poniżej znajduje się formularz kontaktowy darmowej wyceny. Kliknij przycisk, aby przejść do naszej oferty.
